Podsumowanie Nocnego Duathlonu w Gdańsku

komentarzy: 0

22 czerwca odbył się zapowiadany przez nas pierwszy Nocny Duathlon na gdańskim lotnisku.

W imprezie wzięło udział około 500 zawodników. Nocną porą, na płycie gdańskiego lotniska, wzięli oni udział w wyścigach. Rozpoczęły się one od biegu na 5 km. Następnie zawodnicy pokonali dystans 15 km na rowerach, po czym wrócili do biegu na krótszym, 2,5-kilometrowym dystansie.

Zwycięzcą został Kacper Kistowski, który ukończył bieg z czasem niewiele przekraczającym 50 minut. Wśród kobiet pierwsza była Marta Szachta, z czasem 64 minuty. Następnie impreza przeniosła się do wnętrza budynku lotniska, gdzie wręczono medale, pamiątkowe koszulki i liczne nagrody okolicznościowe.

Organizatorem imprezy był serwis Domety.pl. Port Lotniczy w Gdańsku, Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu byli jej partnerami. Patronem wydarzenia były Marszałek Województwa Pomorskiego.