Wiosenny „Pociąg do uśmiechu”! Druga edycja akcji PKP Intercity i Fundacji „Dr Clown”
W pierwszy dzień wiosny, 21 marca wolontariusze z fundacji „Dr Clown” będą wprawiać w dobry nastrój pasażerów w 19 wybranych pociągach PKP Intercity.
To już druga akcja „Pociąg do uśmiechu”, której partnerami są:
-
PKP Intercity,
-
PKP SA,
-
PKP Polskie Linie Kolejowe.
Kilka słów o Fundacji „Dr Clown”
Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku realizuje program „Terapia śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach, placówkach specjalnych i opiekuńczych – w sumie w ponad 80 miastach w całej Polsce.
W kolorowych strojach, z charakterystycznymi czerwonymi noskami niosą pomoc i rozładowują napięcia spowodowane ciężką sytuację osób zmagających się z chorobami i trudnościami życiowymi.
Akcja „Pociąg do uśmiechu”
21 marca 2018 roku wolontariusze „Dr Clown” ubranie w kolorowe stroje z charakterystycznymi czerwonymi noskami, będą prowadzić intensywne zabawy i animacje w wybranych pociągach.
Akcja prowadzona wspólnie z PKP Intercity ma zachęcać do wspierania „leczenia śmiechem” i do przypominania o jego prozdrowotnych właściwościach. Uśmiech bowiem dotlenia, poprawia odporność organizmu, wzmacnia serce, przyśpiesza rekonwalescencję, powoduje wydzielanie „hormonów szczęścia” i przede wszystkim zbliża ludzi.
Lista pociągów i tras biorących udział w akcji „Pociąg do uśmiechu”
Poniżej znajduje się lista tras i pociągów biorąca udział w akcji „Pociąg do uśmiechu”.
województwo pomorskie
-
EIP 5308 na odcinku Gdańsk Główny – Malbork
-
odjazd pociągu ze stacji Gdańsk Główny: 16:50
-
przyjazd na stację Malbork Główny: 17:20
-
-
EIC 104 SOBIESKI na odcinku Malbork - Gdańsk Główny
-
odjazd pociągu ze stacji Malbork: 17:52
-
przyjazd na stację Gdańsk Główny: 18:22
-
województwo śląskie
-
IC 4128 KORFANTY na odcinku Sosnowiec Główny – Zawiercie
-
odjazd pociągu ze stacji Sosnowiec Główny: 16:21
-
przyjazd na stację Zawiercie: 16:57
-
-
EIP 1401 na odcinku Zawiercie – Sosnowiec Główny
-
odjazd pociągu ze stacji Zawiercie: 17:39
-
przyjazd na stację Sosnowiec: 18.05
-
-
EIP 4506 na odcinku Bielsko-Biała – Katowice
-
odjazd pociągu ze stacji Bielsko Biała: 16:09
-
przyjazd na stację Katowice: 17:01
-
-
EIP 1401 na odcinku Katowice – Bielsko-Biała
-
odjazd pociągu ze stacji Katowice: 18.18
-
przyjazd na stację Bielsko Biała: 19:05
-
-
TLK 62100 MORCINEK na odcinku Gliwice – Katowice
-
odjazd pociągu ze stacji Gliwice: 16:33
-
przyjazd na stację Katowice : 16:57
-
-
IC 46101 PANORAMA na odcinku Katowice – Gliwice
-
odjazd pociągu ze stacji Katowice: 17:10
-
przyjazd na stację Gliwice:17:32
-
-
EIC 6120 ODRA na odcinku Opole Główne – Lubliniec
-
odjazd ze stacji Opole Główne: 17:23
-
przyjazd na stację Lubliniec: 17:53
-
województwo zachodniopomorskie
-
IC 81101 GAŁCZYŃSKI na odcinku Szczecin Główny - Stargard Szczeciński
-
odjazd pociągu ze stacji Szczecin Główny: 16:08
-
przyjazd na stację Stargard Szczeciński: 16:43
-
-
TLK 18106 PODLASIAK na odcinku Stargard Szczeciński - Szczecin Główny
-
odjazd ze stacji Stargard Szczeciński:17:01
-
przyjazd na stację Szczecin Główny: 17:40
-
województwo opolskie
-
EIC 6120 ODRA na odcinku Opole Główne - Lubliniec
-
odjazd ze stacji Opole Główne: 17:23
-
przyjazd na stację Lubliniec: 17:53
-
-
IC 3700 Siemiradzki na odcinku Lubliniec - Opole Główne
-
odjazd ze stacji Lubliniec: 18:46
-
przyjazd na stację Opole: 19:17
-
województwo łódzkie
-
IC 9105 PRZĄŚNICZKA na odcinku Łódź Fabryczna – Warszawa Centralna
-
odjazd ze stacji Łódź Fabryczna: 15:32
-
przyjazd na stację Warszawa Centralna: 16:58
-
-
TLK 19155 ZOSIA na odcinku Warszawa Centralna – Łódź Fabryczna
-
odjazd ze stacji Warszawa Centralna: 17:35
-
przyjazd na stację Łódź Fabryczna: 19:15
-
-
IC 48113 PORTOWIEC na odcinku Sieradz - Jarocin
-
odjazd ze stacji Sieradz: 14:25
-
przyjazd na stację Jarocin: 15:51
-
-
IC 8312BARBAKAN na odcinku Jarocin - Sieradz
-
odjazd ze stacji Jarocin: 16:25
-
przyjazd na stację Sieradz: 17:45
-
województwo mazowieckie
-
IC 9105 PRZĄŚNICZKA na odcinku Łódź Fabryczna – Warszawa Centralna
-
odjazd ze stacji Łódź Fabryczna: 15:32
-
przyjazd na stację Warszawa Centralna: 16:58
-
-
TLK 19155 ZOSIA na odcinku Warszawa Centralna – Łódź Fabryczna
-
odjazd ze stacji Warszawa Centralna: 17:35
-
przyjazd na stację Łódź Fabryczna: 19:15
-
województwo podlaskie
-
IC 1427 ZAMENHOF na odcinku Białystok – Szepietowo
-
odjazd ze stacji Białystok: 16:16
-
przyjazd na stację Szepietowo: 16:50
-
województwo kujawsko-pomorskie
-
TLK 82102 KOCHANOWSKI na odcinku Bydgoszcz Główna – Toruń Główny
-
odjazd ze stacji Bydgoszcz Główna: 15:57
-
przyjazd na stację Toruń Główny : 16:35
-
-
IC 1521 REJEWSKI na odcinku Toruń Główny - Bydgoszcz Główna
-
odjazd ze stacji Toruń Główny: 17:25
-
przyjazd na stację Bydgoszcz: 18:02
-
-
TLK 82102 KOCHANOWSKI na odcinku Toruń Główny - Włocławek
-
odjazd ze stacji Toruń Główny: 16:37
-
przyjazd na stację Włocławek: 17:16
-
-
TLK 25102 OGIŃSKI na odcinku Włocławek – Toruń Główny
-
odjazd ze stacji Włocławek:17:48
-
przyjazd na stację Toruń Główny:18:23
-
województwo wielkopolskie
-
IC 48113 PORTOWIEC na odcinku Sieradz - Jarocin
-
odjazd ze stacji Sieradz: 14:25
-
przyjazd na stację Jarocin: 15:51
-
-
IC 8312BARBAKAN na odcinku Jarocin - Sieradz
-
odjazd ze stacji Jarocin: 16:25
-
przyjazd na stację Sieradz: 17:45
-
Komentarze
Dodaj komentarz